Aliexpress czas dostawy

Aliexpress – czas dostawy

Rozpoczynanie swojej przygody z Aliexpress nie należy do łatwych. Zamawianie w zagranicznych sklepach internetowych rodzi wiele pytań oraz wątpliwości. Jest to związane z tym, że nasza przesyłka ma do pokonania sporą odległość, w związku z czym istnieje duża szansa na to, że w wyniku popełnienia błędu przesyłka zgubi się w transporcie. Do głównych pytań należy między innymi: Ile idzie przesyłka z Aliexpress oraz co robić w przypadku, kiedy przesyłka nie dojdzie? W głowach początkujących internautów tworzą się czarne scenariusze dotyczące tego, gdzie ich paczka jest. Istnieje kilka głównych firm wysyłkowych, którymi wysyłana jest nasza darmowa przesyłka. Oto nasza subiektywna opinia związana z naszymi doświadczeniami.

China Post

Najpopularniejszą firmą wysyłkową jest China Post. Jest to nic innego, jak chiński odpowiednik państwowej poczty. Przesyłki wysyłane są pod różną nazwą, między innymi są to:

  • China Post Ordinary Small Packet Plus
  • China Post Registered Air mail

Czas wysyłki wynosi zazwyczaj od 1,5 miesiąca do 2 miesięcy. Zdarzały się jednak sytuacje, w których zamówiony przedmiot docierał już po 2 tygodniach! Generalnie jeśli zamawiamy za pomocą chińskiej poczty, możemy mieć pewność, że nasza przesyłka niemal na 100% do nas dojdzie. Czasem możemy zostać nawet miło zaskoczeni czasem dostawy.

Yanwen Economic Air Mail

Yanwen to druga najpopularniejsza firma wysyłkowa w Chinach, którą wysyłane są nasze darmowe przesyłki. Docierają one przeciętnie – od 1,5 do 2 miesięcy. Raczej nie ma co się spodziewać, że nasza przesyłka dojdzie do nas szybciej. Zdarzają się sporadyczne przypadki zagubienia naszej przesyłki w transporcie, jednak Yanwen należy do tych bardziej zaufanych dostawców, tak więc zamawiając za ich pośrednictwem możemy oddychać z ulgą.

SF Express/SF Economic Air Mail

Zdarzają się bardzo rzadkie przypadki wysyłania naszych przedmiotów za pośrednictwem tej firmy. Tak naprawdę niewiele można o niej powiedzieć, bo wysyłanie za ich pośrednictwem nie należy do częstych przypadków. Z naszych doświadczeń jednak wynika, że przesyłki co prawda dochodzą, choć ich czas wysyłki wynosi przeważnie ponad 2 miesiące, tak więc docierają z dużym opóźnieniem.

SunYou Economic Air Mail

SunYou to firma, której absolutnie należy unikać. Przesyłki wysłane za ich pośrednictwem niezwykle rzadko do nas docierają. Jeśli Twoja wysyłka została wysłana za ich pośrednictwem, już możesz wpisać ją na straty i czekać z utęsknieniem aż miną 2 miesiące i będzie można założyć spór w celu odzyskania pieniędzy. Klienci skarżą się, że jeśli przesyłka już do nas dociera, to po 6 miesiącach, a nawet 2 latach od zamówienia!

InPost paczkomaty

Od jakiegoś czasu możemy również zamówić nasze przedmioty za pomocą firmy InPost. Oferują oni dostawę do paczkomatu. Ponieważ dopiero co zaczęli współpracę z chińskim sklepem internetowym, to nie można przewidzieć ich czasu dostawy. Możemy się jednak spodziewać, że będzie on znacznie szybszy, a nasze przesyłki będą miały niemal zerową szansę na zgubienie się w transporcie. Należy pamiętać, że wysyłka za pośrednictwem InPost jest darmowa dopiero od 5$ w górę, co niestety oznacza, że jeśli kupujemy tanie gadżety z Aliexpress do 5$, to nie będziemy mogli skorzystać z tej oferty.

Śledzenie przesyłek z Aliexpress

Śledzenie przesyłek z Aliexpress, to tak naprawdę element dekoracyjny, który nigdy nie ma związku z rzeczywistością. Podane na linii czasu informacje oraz daty są podane w sposób orientacyjny, nie należy się więc nimi sugerować. Zamawiając więc na Aliexpress, licz się z tym, że przesyłka potrwa 2 miesiące, więc wszelkie prezenty trzeba planować z wyprzedzeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *