Jak kupować na Aliexpress

Jak kupować na Aliexpress?

Chiński rynek stoi przed nami otworem. Niskie ceny powodują, że jest on coraz bardziej popularniejszy i atrakcyjniejszy od naszych lokalnych sprzedawców. Kupowanie w międzynarodowym sklepie wiąże się jednak z kilkoma niedogodnościami. Na pierwszy rzut oka bowiem kupowanie wydaje się skomplikowane. Na szczęście wcale takie nie jest, o czym sami się zaraz przekonacie.

Jak założyć konto na Aliexpress

Przed jakimkolwiek należy oczywiście założyć konto na portalu. Standardowa procedura, która niczym nie różni się od rejestracji choćby w takim serwisie jak Allegro. Podajemy swój e-mail oraz hasło, a po rejestracji sprawdzamy naszą skrzynkę pocztową w celu aktywacji konta. Jesteśmy zalogowani? No to świetnie, ale muszę powstrzymać Twój entuzjazm jeszcze przez momencik. Musimy bowiem najpierw ustawić adres wysyłki.

  • Contact Name – tu wpisujemy swoje imię.
  • Country/Region – w tym miejscu należy wpisać swój kraj w języku angielskim. W przypadku Polski jest to “Poland”.
  • Street Address – tutaj z kolei podajemy ulicę w raz z numerem domu.
  • Dokładnie pod Street Adress znajduje się puste i niepodpisane pole, w którym wpisujemy miejscowość
  • City/Department – Wybieramy z listy miasto, w którym mieszkamy lub miasto, na którego obrzeżach mieszkamy.
  • State/Province/Region – tutaj należy podać swoje województwo.
  • Zip/Postal Code – kod pocztowy.
  • Mobile – numer telefonu.

Należy pamiętać, że nie możemy podać kodu pocztowego w polskim formacie z pauzą. Zamiast np. 33-100, musimy wpisać 33100.

Jak zamawiać na Aliexpress

Aby zamówić coś na Aliexpress, wystarczy wyszukać interesujący nas przedmiot z listy, a następnie nacisnąć przycisk “Kup teraz” lub w przypadku angielskiej wersji strony “Buy now”. Zostaniemy przekierowani do formularza, w którym wybieramy nasz adres wysyłki, który wcześniej podaliśmy w profilu oraz wybieramy metodę płatności. Nie trzeba podpinać swojej karty debetowej, aby dokonać zakupów. Ze względów bezpieczeństwa, zaleca się użycia PayU lub Przelewy24.

Jak płacić na Aliexpress

Najpopularniejsze polskie płatności, które mamy do wyboru na Aliexpress, to PayU oraz Przelewy24. Oba działają podobnie. Po wybraniu jednej z tych metod płatności, wybieramy przyciskiem “kod blik”. Możliwe, że już na wcześniejszym etapie realizowania płatności zostaniemy poproszeni o ten kod. W celu zapłacenia za towar, należy wejść w swoją mobilną aplikację bankową, a następnie nacisnąć czarno-białą ikonę blika, czyli białe “B” na czarnym tle. Wygenerowany zostanie kod, który podajemy na stronie internetowej. Po naciśnięciu “zatwierdź”, pojawi się również w naszej aplikacji bankowej komunikat o tym, że próbujemy dokonać płatności blikiem i zostaniemy poproszeni o jej zaakceptowanie.

Jak długo idzie przesyłka z Chin?

Po zapłaceniu za towar, sprzedawca ma kilka dni na zweryfikowanie płatności oraz wysłanie towaru. Od tego momentu należy czekać średnio 1-2 miesiące na otrzymanie towaru. Zakupy na Aliexpress są więc dla osób cierpliwych, bowiem dostajemy tanie towary, ale w zamian za długi czas dostawy. Jeśli nie czujesz się pewnie w zakupach na Aliexpress, dobrym sposobem na pierwsze zakupy jest zakup na Aliexpress do 1$. Jest to najczęściej wybierana opcja przez początkujących, zanim popadną w zakupowe szaleństwo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *