InPost Aliexpress

Zakupy z Aliexpress do odbioru w paczkomacie

Jakiś czas temu na stronie firmy InPost, która specjalizuje się w przesyłkach kurierskich m. in. do paczkomatu – pojawiła się informacja o rozpoczęciu współpracy z Aliexpress. W ramach umowy zawartej pomiędzy firmą kurierską a Grupą Alibaba, polscy użytkownicy Aliexpress będą mogli swoje zakupy odebrać z paczkomatu. Takiego obrotu spraw nikt się nie spodziewał, zważywszy na fakt, że słyszeliśmy wielokrotnie skargi płynące ze strony Poczty Polskiej, a nawet samych przedsiębiorców, którzy zwalczają obecność Chin w Polsce ze względu na straty, które powoduje poprzez konkurencje cenową.

Aliexpress z dostawą do paczkomatu

Z całą pewnością, ten niespodziewany i spektakularny ruch, spowoduje wzrost sprzedaży na Aliexpress. Z możliwości dostawy do paczkomatu możemy korzystać już od 21 listopada 2019 roku. Do tej pory, obsługą logistyczną sklepu internetowego chińskiego Aliexpress, zajmowała się Poczta Polska. Wybór paczkomatu będzie wyglądał dokładnie tak samo, jak w przypadku innych sklepów internetowych. Dzięki temu, że nasza przesyłka będzie cały czas śledzona, zmniejszy to odsetek zagubionych przesyłek z Chin oraz poprawi komfort robienia zakupów na Aliexpress, bowiem do tej pory w razie problemów z dostawą, byliśmy skazani na kontakt z chińskim sprzedawcą, który kazał nam cierpliwie czekać, a niekiedy ledwie znał angielski.

Ile kosztuje paczkomat na Aliexpress?

Nowa opcja dostępna jest całkowicie za darmo w przypadku zamówień powyżej 5 dolarów. To nie żart! Niestety zawiodą się Ci, którzy są fanami zakupów na Aliexpress do 1$, jednak darowanemu koniowi nie patrzy się w zęby. Z pewnością ucieszą się te osoby, które robią trochę droższe zakupy w Chinach. Próg cenowy jest i tak bardzo korzystny, biorąc pod uwagę fakt, że Poczta Polska już wielokrotnie alarmowała o stratach związanych z obsługą wysyłek z Chin.

Na co liczy InPost?

Pomimo tego, że głównym celem tej transakcji było zwiększenie sprzedaży na Aliexpress, to jednak InPost upatruję sobie w tym szansę na zwiększenie ruchu jako efekt uboczny porozumienia z chińskim portalem. Czy czeka nas kolejna rewolucja w e-commerce i upadek polskich sklepów internetowych, w tym również serwisu Allegro? Biorąc pod uwagę problemy wewnętrzne Allegro oraz jego nieuczciwość, jest na to duża szansa. Polacy pokochali zakupy w Chinach nie tylko z powodu niskich cen – również zwrot pieniędzy jest sporo łatwiejszy od procedury Allegro. Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko kupować!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *